Rowkowanie

IMG_8130.jpg

Ale co to jest, to rowkowanie?

To nowa technologia polegająca na wycinaniu rowków w tekturze.

My robimy to z dokładnością do 0,07mm.

Rowki mogą mieć różne kąty i mogą się krzyżować - dzięki temu można je zastosować w wielu produktach. Pozwalają one uniknąć bigowania tektury

po jej oklejeniu, a efekt jest doskonały.

Kiedy należy stosować rowki?

Są cztery sposoby na zgięcie tektury:

1. Bigowanie

2. Rycowanie

3. Rowkowanie!!!

4. Po prostu można ją w ręce złamać... sic!


Kilka słów o innych technikach:

Do tej pory większość produktów z tektury była bigowana lub rycowana. Techniki te są stosunkowo proste do wykonania.

BIGOWANIE na cienkich materiałach wygląda naprawdę dobrze. niestety im grubsza tektura, tym gorzej to wygląda. Tradycyjne segregatory są bigowane. wszyscy już przyzwyczailiśmy się do dziwnie wyglądających krawędzi ich grzbietu. Segregatory wykonywane są z tektur o grubości około 2mm. Tektury 3 mm praktycznie nie nadają się już do bigowania.


RYCOWANIE to nacinanie szczeliny w tekturze, dzięki której można ją potem w tym miejscu złamać. Niestety złamany materiał wygląda na tyle źle, że należy go zawsze okleić. Rycowana i oklejona krawędź pudełka jest pusta pod oklejką i lekko zaokrąglona. Im grubsza tektura, tym bardziej.


Teraz będziemy się chwalić :)

ROWKOWANIE w większości sytuacji może zastąpić bigi lub ryce. Przy czym zawsze produkt wygląda po prostu perfekcyjnie.

Krawędzie, które otrzymujemy po rowkowaniu są wybitnie ostre, pięknie odznaczają się na tle tradycyjnie powstałych produktów.

Nasi klienci, którzy skorzystali z rowków, już nie chcą wracać do starych technik. Bardzo nam jest z tego powodu miło.


Rowki można wykonać w materiałach o grubości od 0,5 mm do 4 mm. Niezależnie od grubości materiału produkt wygląda zawsze tak samo perfekcyjnie.

Rowki na arkuszu tektury mogą się przecinać, mogą być wykonane na samej krawędzi tektury.

Rowek może mieć przekrój trójkąta o kącie od 90 do 130 stopni. Może też mieć kształt trapezu. Różne rodzaje stosujemy w zależności od zastosowania.

Nasza maszyna rowkuje do 8 równoległych rowków w jednym przelocie. Możemy włożyć do niej tekturę o maksymalnej szerokości 100cm a długości.... hm.... chyba nie ma tu ograniczeń :)